Kategori arşivi: Bilgisayar İpuçları

X: sürücüsündeki diski kullanabilmek için önce biçimlendirmeniz gerekli hatası..

Bu hata USB belleklerden taşınabilir disklere kadar bütün depolama aygıtlarında başımızın belasıdır. X: sürücüsündeki diski kullanabilmek için önce biçimlendirmeniz gerekli hatası.. yazısına devam et

Güncellediğiniz halde sürekli “Adobe Flash Player güncelle” uyarısı alıyorsanız..

Bu sorun genellikle Youtube ya da Facebook gibi video paylaşımlarının bulunduğu sitelerde can sıkıcı olabiliyor.

Güncellediğiniz halde sürekli “Adobe Flash Player güncelle” uyarısı alıyorsanız.. yazısına devam et

JDownloader ile modeme nasıl otomatik reset attırılır?

Artık çoğumuzun sınırsız ADSL bağlantısı var ve eminim internetin nimetlerinden faydalanmayı çok seviyoruz. Dosya paylaşım sitelerinden  (rapidshare, hotfile v.s.) parça parça dosya indirmek JDownloader tarzı programlar ile artık basit hale geldi isede her parça (part) tan sonra süreyi beklemek ya da modemi elle resetlemek zorunda kalıyorsanız gelin bunu artık JDownloader halletsin. JDownloader ile modeme nasıl otomatik reset attırılır? yazısına devam et

Oluşturduğum oturumun şifresini unuttum!

Oluşturduğunuz kullanıcının şifresini unuttunuz ise yapmanız gereken bilgisayarınızı Güvenli Kip* ile açarak Administrator (yönetici) olarak giriş yaptıktan sonra Denetim Masasında Kullanıcı Hesapları kısmından şifresi unutulan kullanıcının şifresini değiştirmek ya da o kullanıcıyı silmek olacaktır.

*Bilgisayarınızı Güvenli Kip ile başlatmak için bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak Güvenli Mod seçeneğini seçiyoruz.

Sistem dosyalarınızı tazeleyin..

Bir çok zararlı yazılım, hatta zararsız gözüken yazılımlar bile, Windows’un bazı sistem dosyalarını kendi dosyaları ile değiştirirler ve bu dosyalar da her zaman için orijinalleri ile aynı olmayabilirler.

Windows’un araçlarından System File Checker, bu araştırmayı sizin yerinize yapıyor. “Başlat > Çalıştır >cmd” ile komut istemini açtıktan sonra,

sfc/scannow

komutunu girin. Daha sonra Windows XP CD’sini takmanız gerekecek. Yazılım değiştirilmiş olan sistem dosyalarını tespit ediyor ve bu dosyaları orijinalleri ile değiştiriyor.

Başlat – Çalıştır – Aç Listesinin Silinmesi

Başlat > Çalıştır komutu programlarınızı Aç komut satırından çalıştırabilmenizi sağlar. Üstelik her yazdığınız komutu Aç listesine kaydederer. Ancak zamanla bu listenin her türkomutla uzadığını ve aradığınız komutu listeden bulmanın zorlaştığını görürsünüz. Böyle durumlarda Aç listesini temizlemenin bir yolu var. REGEDIT‘i çalıştırın ve sol bölmeden HKEY_CURRENT_USERSOFTWAREMicrosoftCurrentVersionExplorerRunMRU klasörünü seçin . Sağ bölmededaha önce girdiğiniz komutları görebilir ve düzenleyebilirsiniz..