Kategori arşivi: İnternet

Güncellediğiniz halde sürekli “Adobe Flash Player güncelle” uyarısı alıyorsanız..

Bu sorun genellikle Youtube ya da Facebook gibi video paylaşımlarının bulunduğu sitelerde can sıkıcı olabiliyor.

Güncellediğiniz halde sürekli “Adobe Flash Player güncelle” uyarısı alıyorsanız.. yazısına devam et

JDownloader ile modeme nasıl otomatik reset attırılır?

Artık çoğumuzun sınırsız ADSL bağlantısı var ve eminim internetin nimetlerinden faydalanmayı çok seviyoruz. Dosya paylaşım sitelerinden  (rapidshare, hotfile v.s.) parça parça dosya indirmek JDownloader tarzı programlar ile artık basit hale geldi isede her parça (part) tan sonra süreyi beklemek ya da modemi elle resetlemek zorunda kalıyorsanız gelin bunu artık JDownloader halletsin. JDownloader ile modeme nasıl otomatik reset attırılır? yazısına devam et

Intel’den 48 çekirdekli işlemci!

 İşlemci üreticisi Intel, bir pul büyüklüğündeki silikon tabana 48 mikroişlemci çekirdeği sığdırmayı başardı. ’48 çekirdekli’ çipte 1.3 milyar transistör bulunuyor.

Single-chip Cloud Computer (SCC) denilen çipteki her bir işlemci çekirdeğinin, teorik olarak, ayrı bir işletim sistemini çalıştırabildiği belirtildi.

Intel’den 48 çekirdekli işlemci! yazısına devam et

Internet Explorer 6 kullanmayın, nedenmi?

Amerikan bilişim devi Microsoft, tarayıcısı Internet Explorer’da (IE) yeni bir güvenlik açığı tespit edildiğini, bu açığın sadece Windows XP işletim sistemi için risk oluşturduğunu açıkladı.

Microsoft yetkilisi Dave Forstrom, Internet Explorer’daki zaafiyet konusunda araştırma yaptıklarını söylerken, bu sistemi kullananlara karşı saldırı konusunda henüz hiçbir bilginin kendilerine ulaşmadığını belirtti.

Internet Explorer 6 kullanmayın, nedenmi? yazısına devam et