Kategori arşivi: Güncel

NVidia 196.75 sürücüsü geri çekildi.

Nvidia, bir kaç gün önce 196.75 numaralı yeni ekran kartı sürücüsünü yayınlamıştı. Bu sürücü ile beraber yeni piyasaya çıkacak oyunlara destek veriliyor ve bazı oyunlarda performans artışı sağlanıyordu. Fakat görünüşe göre; Nvidia, bu sürücüyü yeterince test etmemiş çünkü bu sürücüyü yükleyen bazı Nvidia kullanıcıları oyunlarda yavaşlama, donma sorunu gördüklerini ayrıca GPU çekirdeğinin aşırı ısındığını bildirmişler. Bu geri dönüşlerden hemen sonra Nvida, 196.75 sürücüsünü geri çekti.

Kaynak: thgtr

Blog ödülleri sahiplerini arıyor.

İnternet kullanıcılarını blog yazmaya teşvik etmeyi ve Türk internet sektörüne zengin ve özgün içerikler kazandırmayı hedefleyen Blog Ödülleri üçüncü kez sahiplerini bulacak. Blog sayfasına sahip olan kişi ve kurumlar arasından toplam 16 farklı kategoride ödüllerin verileceği yarışmaya başvurular 10 – 30 Mart tarihleri arasında yapılabilecek. 2010 Blog Ödülleri’nde dereceye girenler ise 8 Mayıs’ta Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak. Blog ödülleri sahiplerini arıyor. yazısına devam et

Bitdefender 2010 Ocak ayı için ilk 10 E-tehditi yayınladı

İnsanların sürekli olarak iletişim içinde olmaları onları kötücül yazılımlar için hedef haline getiriyor. Ocak ayının zirvesindeki ilk 10 e-tehdit dağılımı: çoğu paylaşım sitelerinden olmak üzere, 6 Trojan, 2 solucan ( Worm ), 1 Exploit ve 1 virüs şeklinde yer almakta.

Bitdefender 2010 Ocak ayı için ilk 10 E-tehditi yayınladı yazısına devam et

Kartuşsuz, tonersiz hatta kağıtsız yazıcı..

 

Japonya’da geliştirilen ve bir teknoloji fuarında serilenen “PrePeat” adlı yazıcı görenleri şok eden teknolojisiyle büyülüyor.

Yazıcılar hakkında bütün bildiklerinizi unutun! PrePeat adlı yazıcı toner veya mürekkep kartuşu kullanmıyor. Hatta kağıt bile kullanmıyor! Peki, nasıl çalışıyor?

Kartuşsuz, tonersiz hatta kağıtsız yazıcı.. yazısına devam et

Google’dan Facebook ve Twitter’a rakip, Google Buzz..

Google, dünyadaki tüm bilgiyi düzenli ve erişilebilir hale getirmeye katkıda bulunma misyonu çerçevesinde, Google Buzz adında yeni bir sosyal ürün lanse etti.

Google’den yapılan yazılı açıklamada, Buzz’ın amacının, kullanıcılara, sosyal etkileşimlerini çevrim içi ortamda düzenleme fırsatı sunmanın yanı sıra doğrudan Gmail gelen kutusu ve seçilmiş mobil cihazlar üzerinden diyalog kurabilmenin yolunu açmak olduğu belirtildi.

Google’dan Facebook ve Twitter’a rakip, Google Buzz.. yazısına devam et